Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Muzeum Karla Zemana

Drukuj

Przed wizytą w muzeum Karla Zemana Ci, którzy nie zetknęli się wcześniej z  twórczością tego reżysera powinni zajrzeć  tutaj . Zerknijcie na tą stronę koniecznie po to, żeby przynajmniej obejrzeć kadry z jego zdumiewających filmów… by potem , w samym sercu Pragi, 50 metrów od mostu Karola w takim kadrze się znaleźć.

 

Muzeum nie jest duże ale zabiera zwiedzających w królestwo nieograniczonej wyobraźni. Poza tym jest świadectwem wielkiej pomysłowości i geniuszu artysty. Niesamowite efekty uzyskane bez wspomagania się niebieskim ekranem, technikami cyfrowymi i budżetem pozwalającym się utrzymać przez rok małe państwo.W muzeum można między innymi znaleźć się w niesamowitej łodzi podwodnej (wprawienie w ruch maszynerii oraz spoglądanie przez peryskop spodoba się dzieciom), pstryknąć sobie zdjęcie na księżycu, wzbić się w przestworza w maszynie latającej...

Podsumowując na turystycznej mapie Pragi pojawiło się nowe, ciekawe miejsce- gratka dla miłośników sztuki filmowej, dzieci oraz zapalonych fotografów. Bycie zapalonym fotografem bez krzty talentu reporterskiego i refleksu, obarczonym kilkuletnim uparciuchem, który stwierdza, że ""wychodzimy" w najciekawszym miejscu może powodować trochę stresu i frustracji...ale i tak warto:)

 

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie: www.muzeumkarlazemana.cz

Gdzie:

Saský dvůr - Saská 3, 110 00 Prague
Mala Strana ( tuż obok mostu Karola)

Za ile:

Dorośli: 200kc
Dzieci do 1 metra- za darmo
Dzieci do 15 lat – 140 kc
Bilet rodzinny- 490 kc

Bilety są niestety drogie. Jeśli na wstęp do muzeum braknie Wam pieniędzy (lub czasu) warto udać się w pobliże muzeum- na dziedzińcu wystawiona jest niesamowita dekoracja będąca świetnym tłem do zupełnie darmowej pamiątkowej fotografii i dająca pewne wyobrażanie o stylu dzieł Karla Zemana.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie: www.muzeumkarlazemana.cz

 

 

GALERIA:

Muzeum Karla Ze...
Maszyna latając...
W łodzi podwodn...
W Wełtawie