Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Labiryntarium

Email Drukuj PDF

Labiryntarium, pierwsze w Czechach i ponoć jedyne w Europie, składa się z jedenastu różnych labiryntów wkomponowanych w park krajobrazowy. Labirynty są różne, między innymi: bukszpanowy, palisadowy, linowy, kamienny, a nawet świetlny (który można docenić dopiero po zapadnięciu zmroku). W niektórych można faktycznie trochę pokluczyć w poszukiwaniu drogi (np w bukszpanowym lub palisadowym), inne są bardzo skromne - ale najmłodsi zwiedzający i tak są bardzo zadowoleni. Dzieciom sprawia dużo radości zarówno krążenie po labiryntach jak i odszukiwanie kolejnych obiektów "rozrzuconych" po sporym parku. Zachęca je do tego mapa otrzymana przy zakupie biletów. Sam park, przechodzący w niektórych miejscach w piękny las, to miłe miejsce na spacery i spędzenie czasu z dala od zgiełku miasta. Znajduje się w nim kilkadziesiąt gatunków drzew- stare i wielkie, prezentują się wspaniale, w upalne dni zapewniają cień a umieszczone na nich tabliczki podpowiadają ich nazwy.

Na terenie parku znajduje się również skromniutki plac zabaw oraz sezonowe atrakcje typu trampolina, autka - za które trzeba płacić dodatkowo.

W zamkowej restauracji można zjeść obiad i napić się kawy (nie najlepszej- moje cappuccino wydawało się być  było rozpuszczalne :), a niewątpliwą jej (restauracji) zaletą jest urocze sąsiedztwo (a jakże - labiryntu!). Dorośli odpoczywając pod parasolami mogą mieć na oku pociechy biegające po sporym labiryncie z fontanną w środku.

Za ile:

Bilet rodzinny- 260
Dorośli- 99 koron
Dzieci do 10 lat- 33 korony
Parking obok głównej bramy - 40 koron (za cały dzień)
Są jeszcze inne warianty cenowe (z opcją zwiedzania zamku itp.)- szczegóły na oficjalnej stronie zamku.

Gdzie:

ok.70 km na północny-wschód od Pragi GPS X: 50° 17’ 12.93’’ Y: 15° 01’ 27.75’’

Staw
Labirynt nr 3
Labirynt literk...
Zamek Loučeň
Labirynt kamien...
loucen953
Zamek
Przejażdżka
Labirynt palisa...
Labirynt linowy