Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Labirynt Luster

Email Drukuj PDF

Labirynt Luster (Zrcadlové bludiště) mieści się w minizameczku wybudowanym w 1891 roku z okazji Wystawy Jubileuszowej i po jej zakończenu przeniesionym na szczyt wzgórza Petřín. Budyneczek wygląda, jakby powstał według ilustracji z bajki dla dzieci. Kwintesencja zameczkowatości i tyle.

Wnętrze niewielkiego budynku jest podzielone na kilka części- najpierw trafia się do labiryntu z lustrami, potem można obejrzeć dioramę przedstawiającą obronę Pragi przed Szwedami, na końcu znajduje się gabinet krzywych zwierciadeł. Przy wyjściu jest jeszcze skromniutka ekspozycja kilku modeli kolejek i zabawek- czyli reklama KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC.

W pierwszej chwili po wejściu doznałam lekkiego zawrotu głowy, który jednak mi szybko minął... nie ma co się oszukiwać- jest to atrakcja głównie dla małych dzieci . Kobiety zyskują niepowtarzalną okazję wyoglądania się z każdej strony i każdej perspektywy (inna sprawa, że nie zawsze prowadzi to do miłych odkryć;), diorama pomaga w wyobrażeniu sobie mostu Karola sprzed lat i wielu dramatycznych chwil, których szacowna budowla była świadkiem...i tyle.  Aaa... można jeszcze w ostatnim gabinecie krzywych luster obejrzeć siebie z niebotycznie długimi nogami ...marzenia;).

Dzieciaki mają frajdę w odnajdywaniu drogi (nie jest to zbyt trudne ale maluch początkowo jest zdezorientowany ilością luster i złudzeniami optycznymi). Najwięcej pisków radości słyszałam przy krzywych zwierciadłach. Diorama przedstawia sceny dość dramatyczne więc nie wdawaliśmy się z kilkuletnim Bartkiem w rozważania na jej temat tylko urządziliśmy zawody, kto z nas rzuci dalej pieniążkiem (sporo bilonu jest tam nagromadzone). Bartek wygrał.

Podsumowując: dzieci warto tam zaprowadzić ale wystarczy, że wejdzie z nimi jeden dorosły opiekun. Ten, kto zostanie na zewnątrz nie straci za wiele a zaoszczędzi 90 koron.

 

Gdzie:

Wzgórze Petřín, nieopodal słynnej wieży widokowej.

Za ile:

Dorośli- 90 CZK
Dzieci od 6-15 lat, studenci poniżej 26 lat- 65 CZK
Dzieci do 6 lat - 25 CZK, poniżej 3 lat-  za darmo


Bilety rodzinne (2 dorosłych +max.4 dzieci po5iżej 15 lat) - 250 CZK

Z "Open Card" - 10% zniżki

!!! Można kupić bilet zbiorczy na wieżę widokową + labirynt : 190 CZK / 110 CZ / 450 CZK ( bilet ważny jeden dzień) lub na praskie wieże 480 CZK / 300 CZK / 1100 CZK (bilet ważny na 3 miesiące)