Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Żiżkov

Email Drukuj PDF

Co to jest Żiżkow?
Niepowtarzalna dzielnica Pragi, praskie Montmartre, praski Bronx... Żiżkow jest wolnym duchem miastem w mieście, oferującym nieskończoną ilość knajp wszelkiego rodzaju i w każdym guście.
Polacy odwiedzający Żiżkow porównują go często z warszawską Pragą lub krakowskim Kazimierzem...

 

 Powyższy wstęp bezwstydnie skopiowałam ze strony http://www.zizkov.info/kategorie/polski/. NIe będę udawać, że znam Żiżkow. Nie znam. Uważam, że to duży błąd, który koniecznie muszę naprawić ale zanim to zrobię i wybiorę się tam z aparatem zachęcam do zajrzenia na wspomnianą wyżej stronę o Żiżkowie oraz polecam gorąco osobisty przewodnik po Pradze Mariusza Szczygła, w którym autor poświęca sporo miejsca tej dzielnicy -http://www.mariuszszczygiel.com.pl/520,Žižkov-–-praga-pragi . Teksty Mariusza Szczygła są tak dobre, że wiem, że ja już nic lepszego na ten temat nie napiszę...więc nie próbuję.

 

A gdy już zaintrygowani znajdziecie się na Żiżkowie to warto odwiedzić lokal prowadzony przez rodowitego Żiżkowianina (ulubionego przewodnika po Pradze Mariusza Szczygła) Pavla Trojana. Ja tak zrobię:). Szczegóły tutaj: http://www.republikazizkov.cz/. Na zdrowie!